Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku

Pruchnickie Centrum Kultury Sportu i Turystyki - zajmujemy się organizacją wszelkich imprez i wydarzeń na terenie Gminy Pruchnik. Nasza siedziba mieści się w Pruchniku  przy ul. Ks. B. Markiewicza 20. Organizujemy imprezy cykliczne między innymi takie jak: Pruchnickie Sochaczki, Pruchnickie Harce Rowerowe, Przegląd zespołów Szkolnych itd.

Kalendarz imprez 


Najbliższe wydarzenia

Polecane przez CKSiT

Licznik odwiedzin:

Aktualności

"PASZPORT AKTYWNEGO PATRIOTY"  
Regulamin konkursu do pobrania tutaj>>

Rajd Dolnego Sanu 16-18.03.2018 r.
Raj Dolnego Sanu to impreza biegowa na orientację, która w tym roku zagościła na pruchnickiej ziemi. W dniach 16-18.03.2018 r. odbyły się niełatwe zmagania na dystansach: 100, 50 i 25 km. Dłuższą relację zawodników zamieścimy niebawem (muszą nieco odpocząć) a tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, między innymi ze startu i z trasy 50 i 25 km.
więcej >> 
XXI Teatralne Misteria Wielkopostne 18.03.2018 r.
W pierwszej części Teatralnych Misteriów Wielkopostnych, na pruchnickiej scenie zaprezentowali się prawdziwi artyści - uczniowie Gimnazjum Publicznego w Pruchniku. Sztuka pod tytułem "A świat Mu ciągle przeczy..." w reżyserii mgr Izabeli Olejarz zawierała w sobie kolaż współczesnych obrazków sytuacyjnych ze scenami z życia naszego rodaka Bł. Ks. Markiewicza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, choć nie oddaje ona przeżyć i przemyśleń jakich można doznać oglądając spektakl na żywo.
więcej >> 
Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną i Szkolny Przegląd na Palmę Wielkanocną
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie na Palmę Wielkanocną. Również Szkoły i Przedszkola z terenu Gminy Pruchnik mogą wziąć udział w Szkolnym Przeglądzie na Palmę Wielkanocną. Dodatkowo impreza ta punktowana jest w konkursie „PASZPORT AKTYWNEGO PATRIOTY”. Więcej informacji w regulaminie i na plakacie.  
więcej >> 

Regulamin konkursu >>
Dzień Kobiet w CKSiT w Pruchniku
 Dzień Kobiet to wyjątkowy czas dla wszystkich Pań. Z tej właśnie okazji 8 marca 2018 roku w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, odbył się koncert poświęcony Płci Pięknej ...więcej >> 


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA kierujemy do Partnerów naszego Dnia Kobiet 2018! 
Nasi Przedsiębiorcy okazali się NIEZAWODNI!
Życzymy samych sukcesów!

Dzień Kobiet w CKSiT w Pruchniku
Już niebawem w Centrum Kultury będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. W związku z tym serdecznie zapraszamy Drogie Panie na chwilę artystycznych występów okraszonych słodkim poczęstunkiem i niespodziankami przygotowanymi przez pruchnickich przedsiębiorców. Dodatkowo impreza ta punktowana jest a konkursie „PASZPORT AKTYWNEGO PATRIOTY”
więcej >> 
Zajęcia sportowo- taneczne w CKSiT w Pruchniku
Zajęcia sportowo- taneczne to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego dla twojego dziecka. Okres zimowy to czas, gdzie nasze pociechy siedzą w domu nie mając tak dużo ruchu jak w okresie letnim.  
więcej >> 

FERIE w CKSiT Pruchnik 2018


Ferie zimowe dla dzieci oczywiście kojarzą się z odpoczynkiem od szkoły i od obowiązków z nią związanych. Jednak dla wielu dzieci z naszej gminy ferie to nie czas tylko i wyłącznie na leniuchowanie. Przeciwnie, od kilku lat dzieci spędzają część ferii zimowych aktywnie, na zajęciach organizowanych przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Tak też jest i w tym roku.  

10.02.2018 r. Spacer Włóczykija
Drugi tydzień ferii zaskoczył chyba wszystkich. Nikt nie miał już wątpliwości, że to ferie „zimowe”.
więcej >> 
filmik >>

09.02.2018 r. Święto PIZZY
Tegoroczne Święto Pizzy dla dzieci było jeszcze bardziej nadzwyczajne, ponieważ dokładnie 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy
więcej >> 
filmik >>

08.02.2018 r. Warsztaty z Modeliny
Ten dzień na długo zapamiętają dzieci, które zdecydowały się wziąć udział w czwartkowych warsztatach z modeliny. Wszystkie razem krok po kroku lepiły figurki z modeliny. 
więcej >> 
filmik >>

07.02.2018 r. Środa z Planszówkami   
W środę odbył się IV Turniej Warcabowy – Pruchnicki Pionkołaz. Chętnych do udziału w nim było wiele. 
więcej >> 
filmik >>

06.02.2018 r. Maraton Filmowy
We wtorek sala widowiskowa CKSiT zamieniła się w salę kinową, na której odbył się Maraton Filmowy. Dla małych dzieci wyświetlono dwie bajki, natomiast starsi obejrzeli dwa filmy.  
więcej >> 

05.02.2018 r. Szaleństwo Papierowe 
W poniedziałek na sali widowiskowej odbyło się prawdziwe „Szaleństwo Papierowe”. W tym dniu w rolę główną wcieliły się nożyczki, kleje, bibuły, kolorowe papiery ale najważniejszą rolę odegrały licznie zgromadzone dzieci. 
więcej >> 
i krótki filmik tutaj >>

03.02.2018 r. Koncert Zespołu FOOLS 4
Tego nie da się opisać słowami. Kogo nie było, niech żałuje. Poniżej zamieszczamy link do zdjęć z koncertu aby choć trochę oddać jego atmosferę
więcej >>

XXII Gminny Przegląd Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych
ph. "Pójdźmy do Betlejem"

Część I 14.01.2018 r.
Pierwszy dzień XXII GPZPiS „Pójdźmy do Betlejem” rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruchniku Górnym. W remizie OSP Nr 3 zaprezentowali Jasełka „Boże Narodzenie”. Tym razem przedstawienie miało charakter zupełnie inny niż zazwyczaj.
więcej >>

Część II 21.01.2018 r.
Na drugi dzień XXII GPZPiS „Pójdźmy do Betlejem” złożyły się trzy występy. Pierwszym z nich były jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Rozborzu Długim. Odbyły się one na sali gimnastycznej przy ZS w Rozborzu Długim. 
więcej >>

Regulamin konkursu "PASZPORT AKTYWNEGO PATRIOTY" do pobrania tutaj>>

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Centrum Kultury w Pruchniku
Czy dla dziecka istnieje coś bardziej ekscytującego niż spotkanie z kimś, o kim wiele się słyszy i na kogo długo się czeka …? 
więcej >>

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRUCHNIKU – 11.11.2017r.
11 listopada w sobotę o 15.30 odbył się II Pruchnicki Bieg Niepodległości na dystansie 1918 m. Każdy kto wziął udział w tym biegu w piękny sposób wyraził szacunek do naszej Ojczyzny.
więcej >>

     Wyniki VII edycji Dyktanda „Pruchnickie szranki ortograficzne 2017” o Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej

Kategoria: Szkoła podstawowa
Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej 2017 – otrzymała Emilia Więcław, uczennica kl. VII a Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku
Wyróżnienia:
-  Barbara Znamieńczyków, kl. VII a SP nr 1w Pruchniku
-  Aleksandra Pięciorek, kl. VII a SP nr 1w Pruchniku
-  Gabriel Bajsarowicz, kl. VI b SP nr 1 w Pruchniku 

Kategoria: Gimnazjum
Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej 2017 – otrzymała Anna Szkoła, uczennica kl. IIIe Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
Wyróżnienia:
-  Zuzanna Tuleja, kl. II c Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
-  Brunon Blok, kl. II a Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
-  Emilia Olejarz, kl. II e Gimnazjum Publicznego w Pruchniku 

Kategoria: Dorośli
Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej 2017 – otrzymał Janusz Kochanowicz
Wyróżnienia:
-  Barbara Stec
-  Marianna Korytko
-  Eugeniusz Mikłasz

Zobacz zdjęcia >>

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy Gra miejska >>
Regulamin Gra Miejska >>

Do pobrania:
Regulamin Pruchnickiego Biegu Niepodległości 2017 >>
Zgoda rodziców na uczestnictwo w Biegu Niepodległości 2017 >>

PRUCHNICKIE SZRANKI ORTOGRAFICZNE 2017
18 października 2017 roku w sali widowiskowej Gimnazjum Publicznego w Pruchniku odbyła się VII edycja dyktanda „Pruchnickie Szranki Ortograficzne 2017” o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pruchnickiej.
więcej >>

Tekst dyktanda do pobrania tutaj>>
JESIENNY RAJD PIESZY 2017
W niedzielę 15. października 2017 r. odbył się kolejny Jesienny Rajd Pieszy organizowany przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku a finansowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej. O godzinie 14 00 uczestnicy wyruszyli z Helusza (z miejsca wyznaczonego przez organizatora na zbiórkę) i pokonali pieszo 12 km przemierzając trasę biegnącą przez Średnią, Wolę Węgierską na Korzenie w Pruchniku.  
więcej >>
RAJD PIESZY SZKÓŁ 2017
Jan Paweł II od młodych lat był miłośnikiem przyrody. Lubił wędrówki górskie. Kochał przyrodę, spotykał się z nią i podziwiał jej piękno. Mówił, że „przyroda to księga przedziwna, szeroko otwarta dla każdego”. O tym jak wartościowe jest to stwierdzenie, co roku przekonują się uczestnicy Podkarpackiego Rajdu Pieszego Szkół im. Jana Pawła II.  
więcej >>
DNI PATRONA 2017
VI PIESZA PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA Z PRUCHNIKA DO PRZEMYŚLA
W tym roku uroczystości ku czci Bł. Bronisława Markiewicza przypadły na 15-16 września. Odbyły się one pod hasłem „Uczyń RÓŻANIEC swoją życiową drogą”. W czasie uroczystości świętowaliśmy 150 rocznicę święceń kapłańskich naszego Rodaka. 
więcej >>
DOŻYNKI GMINNE 03 września 2017 r.
Dożynki Gminne 2017 w miejscowości Kramarzówka... więcej >>
NARODOWE CZYTANIE 02 września 2017 r.
Takiego „Wesela” jeszcze w Pruchniku nie było…  więcej >>
XV JARMARK SZTUKI LUDOWEJ "PRUCHNICKIE SOCHACZKI" 20 sierpnia 2017 r.
W niedzielę 20 sierpnia 2017 r. odbyły się „Pruchnickie Sochaczki” na stałe wpisane w kalendarz imprez kulturalnych ziemi pruchnickiej, od wieków związanej z handlem i tradycyjnym rzemiosłem. Na twórców z różnych zakątków Podkarpacia czekał gościnny pruchnicki Rynek z malowniczymi podcieniami, pamiętającymi niejeden dawny słynny pruchnicki jarmark, na idących z duchem czasu - również nowoczesne targowisko. więcej >>

Karta zgłoszenia.docx >>
Karta zgłoszenia.pdf >>
Regulamin.docx >>
Regulamin.pdf >>

XXII ZLOT ROWEROWY IM. GEN. MARKA PAPAŁY
PRUCHNIKU, 1 lipca 2017r.
Tegoroczny XXII Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały, odbył się 1 lipca. Niesprzyjająca, deszczowa pogoda, która raczej skłaniała do siedzenia w domach, nie stała jednak na przeszkodzie miłośnikom dwóch kółek.  więcej >>
Zobacz Cyklokarpaty na facebooku


Do pobrania:


Regulamin Kellys Cyklokarpaty 2017 >>

Harmonogram XXII Zlotu >>

Dni Pruchnika 2017 - relacja
Za nami intensywny weekend wypełniony wydarzeniami kulturalnymi i rozrywkowymi – Dni Pruchnika 2017. W tym roku odbyły się one 10 i 11 czerwca. Organizatorzy zadbali aby program był wypełniony po brzegi.  więcej >>

Regulamin Dni Pruchnika 2017 >>

Zobacz Archiwum